Witajcie!

Nauka gry na gitarze jeszcze nigdy nie była tak prosta – a wszystko dzięki nowej, darmowej aplikacji Bandhub. Aplikacja ta, to nic innego, jak internetowa społeczność muzyków na całym świecie. Serwis znajdziecie pod adresem https://bandhub.com/

Po co ten cały bandhub?

Wszelkie konkursy oraz tematy związane z wirtualnym zespołem będziemy zamieszczać na bandhubie, co pozwoli się nam poznać, wymienić doświadczenia i co najważniejsze – tworzyć razem genialną muzykę. Aby dołączyć do naszego zespołu wystarczy wejść na stronę: https://bandhub.com/IGRAGITARA#/collabs i śledzić kolejne konkursy.

Idea wirtualnego zespołu jest prosta – razem tworzymy muzykę w Internecie, wspieramy się nawzajem i słuchamy swoich występów – a to wszystko bez wychodzenia z domu! Mile widziane wszystkie poziomy i style.

W Bandhubie możecie dołączyć lub stworzyć tzw. “kolaboracje” (collabs) czyli aranżacje coverów lub swoich utworów. Każdy uczestnik może nagrać swoją ścieżkę (gitara, wokal, bas, perkusja itd) w dowolnej chwili i przesłać ją do organizatora “Collab’u”.

Jak działa to w praktyce? Ja zostałem zaproszony do gry w utworze U2. Efekty możesz zobaczyć tutaj

Zapis jest bardzo łatwy i intuicyjny. Nie musicie nic wiedzieć na temat edycji wideo lub inżynierii dźwięku.
Wideo zostanie przechwycone przez kamerę internetową komputera, a dźwięk będzie wychwycony przez mikrofon komputerowy.

Dla lepszej jakości dźwięku można również podłączyć mikrofon USB lub interfejs audio

Zapraszamy do wspólnego nagrywania!

Igragitara