Jak grać dobrze w każdej sytuacji – temat rzeka:)

Jaki jest ostateczny test na to, jak dobrze grasz na gitarze? Odpowiedź: Twoja umiejętność grania , kiedy to naprawdę ma największe znaczenie.
Prawdziwa gra na gitarze oznacza:
– Granie na gitarze przed innymi ludźmi bez rażących błędów , a w przypadku błędów w końcu jesteśmy tylko ludźmi;) zachowanie ciągłości grania i wybrnięcia z tej sytuacji.
– Granie na gitarze dokładnie i konsekwentnie nawet w najgorsze dni.

Sam wielokrotnie grałem niesamowite rzeczy do „poduszki” ,a później czy to podczas egzaminu , popisu w szkole muzycznej czy podczas jakiegoś większego grania płynność i cuda techniczne umknęły. Po latach prób i błędów doszedłem do pewnych wniosków, którymi się z Wami dzielę. Nie mniej jak wszystko wymaga to praktyki, więc do dzieła

Wykonaj następujące czynności, używając metronomu Graj w normalnym tempie. Za każdym razem gdy opanujesz dany krok możesz przejśc do kroku następnego
Krok 1: Wybierz coś, co chcesz opanować i zagraj tak samo 6 razy
Krok 2: Zagraj w konkretny element wybrany w kroku 1, ćwicząc swoją obecność na scenie i ruch. Na przykład trzymać gitarę w powietrzu i zrób jakiś gest do „publiczności”. Rób to bez patrzenia na swoje ręce. Powtórz to 9 razy, ale nie odtwarzaj niczego innego niż konkretny element wybrany w kroku 1.
Krok 3: Zagraj chodząć po pokoju. Powtórz 8 razy z rzędu.
Krok 4: Zagraj to 7 razy z zamkniętymi oczami. Postaraj się grać bez błędów (chociaż na tym etapie błędy się pojawiają). Jeśli popełnisz błędy, postaraj się jak najlepiej bawić, trzymając oczy zamknięte.
Krok 5: Wprowadź konkretny błąd do tego co ćwiczysz. Tak, czytasz poprawnie: wybierz konkretny błąd i celowo włóż go do swojej gry. Powtórz p 4 razy z określonym błędem. (MOże to być celowo nie trafiony dźwięk , wyjście z rytmu itp.
Krok 6: Zagraj przedmiot w tempie szybszym od oryginału . Powtórz 4 razy.

W większości koncertów muzycznych musisz stać z gitarą. Gra na gitarze podczas stania jest trudniejsza niż gra na gitarze podczas siedzenia. Gitara jest mniej stabilna w stosunku do twojego ciała. To sprawia, że gra jest trudniejsza.Poruszanie ciałem podczas gry pomaga ci lepiej wyrazić siebie.

Powodzenia IGRAGITARA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.