Gitarowe Triki – wstęp

Witamy w nowym dziale gitarowe triki czyli „Ujarzmij swój gryf” ;). Pomysł powstał ponieważ było kilka zapytań dotyczących jak maksymalnie przyspieszyć naukę. Są moim zdaniem trzy główne elementy nad którymi warto pracować aby uzyskać maksymalne efekty w dość krótkim czasie. Są to:

– Podstawowa technika – czyli najprościej mówiąc zdolność do prawidłowego i zamierzonego wydobycia dźwięku w odpowiednim tempie.

– Znajomość gryfu ( tu na początek sprawdź lekcje 3 w dziale nowicjusz Dźwięki na gitarze – W dalszym aspekcie chodzi o zrozumienie skali i schematów na gryfie.

– „Gra z serca” – czyli nie ilość a jakość. To zagadnienie będzie rozwijane w lekcjach poświęconych improwizacji i ćwiczeń pomagających zagrać fizycznie to co mamy w głowie. Bardziej chodzi to o uderzanie właściwych dźwięków we właściwym czasie.

Co jeszcze tu znajdziesz? „ Magiczne zagrywki” inaczej mówiąc bluesowe , jazzowe, rockowe superpozycje które zawsze brzmią dobrze. Było też kilka pytań jak zacząć improwizować i jak napisać swoją własną piosenkę krok po kroku.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego kursu gry na gitarze i dosyłania propozycji tematów z którymi macie problem i chcecie się uporać w przyspieszonym tempie. Piszcie na info@igragitara.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.