Jak motywować swoje dziecko i wspomóc je w nauce gry na gitarze

Cześć w tym artykule nawiążemy znowu do motywacji, szczególnie aby dziecko chętnie chciało wracać do gitary. Pierwszy punkt to taki, że podczas początkowego nauczania gry gitary dla dzieci osobowość nauczyciela/rodzica, jest chyba ważniejsza od samej nauki gry na gitarze. Większość nauczycieli gitary to wie , ale czasami ciężko to wdrożyć. To dlatego, że widzą dwa cele jako oddzielne rzeczy i traktują każdy osobno. Na przykład podczas nauczania gitary dla dzieci nauczyciel może spędzić trochę czasu, gadając, bawiąc się itd., A następnie druga połowa lekcji gitary, to „poważnie” o nauczanie które zazwyczaj dziecko zwyczajnie nudzi.
Skuteczniejszą strategią w przypadku dzieci zamiast dzielić lekcje na 10 minut zabawy i 10 minut poważnego nauczania, to uczynić rzeczywistą lekcję gitary jako ciągłą zabawę lub grę. Na przykład: Aby zachęcić dziecko do grania gamy lub przyciskania konkretnych dźwięków można zagrać w tak zwanego pająka, którego wymyśliłem ucząc moją 6 letnią córeczkę:) . Mówimy mucha jest na 3 progu struny A -Złap muchę środkowym palcem lewej reki itd.
Niestety w przypadku dzieci ,znaczna część początkowych podręczników do nauczania gitary jest napisana w sposób bardzo logiczny. Ten typ logiki ma sens idealny.|Fakt sam często powtarzam, że muzyka a szczególnie schematy gitarowe mają dużo z matematyki. Jednak muzyka to”sztuka”, która wymaga zupełnie innego podejścia do nauczania i uczenia się. W następnych artykułach skupimy się bardziej na praktycznych przykładach.

pozdrawiamy

www.igragitara.com

2 thoughts on “Jak motywować swoje dziecko i wspomóc je w nauce gry na gitarze

 1. Wojtek says:

  Dawid zgadza się zabawa zabawa nauka przez zabawę daje najlepsze rezultaty, zabawa w łapanie much i innych zwierzaków. W swoim życiu stosuje też tworzenie widowni z pluszaków i nagrody za systematyczność, za poszczególne zadania w zabawie itd. Świetny blok?

  Odpowiedz
  1. admin says:

   Super dzieki za hinta z pluszakami sprobuje:) a gdzie uczysz?:) moze chcialbys nawiazac wspolprace?:)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.