Cześć w tym artykule nawiążemy znowu do motywacji, szczególnie aby dziecko chętnie chciało wracać do gitary. Pierwszy punkt to taki, że podczas początkowego nauczania gry gitary dla dzieci osobowość nauczyciela/rodzica, jest chyba ważniejsza od samej nauki gry na gitarze. Większość nauczycieli gitary to wie , ale czasami ciężko to wdrożyć. To dlatego, że widzą dwa cele jako oddzielne rzeczy i traktują każdy osobno. Na przykład podczas nauczania gitary dla dzieci nauczyciel może spędzić trochę czasu, gadając, bawiąc się itd., A następnie druga połowa lekcji gitary, to “poważnie” o nauczanie które zazwyczaj dziecko zwyczajnie nudzi.
Skuteczniejszą strategią w przypadku dzieci zamiast dzielić lekcje na 10 minut zabawy i 10 minut poważnego nauczania, to uczynić rzeczywistą lekcję gitary jako ciągłą zabawę lub grę. Na przykład: Aby zachęcić dziecko do grania gamy lub przyciskania konkretnych dźwięków można zagrać w tak zwanego pająka, którego wymyśliłem ucząc moją 6 letnią córeczkę:) . Mówimy mucha jest na 3 progu struny A -Złap muchę środkowym palcem lewej reki itd.
Niestety w przypadku dzieci ,znaczna część początkowych podręczników do nauczania gitary jest napisana w sposób bardzo logiczny. Ten typ logiki ma sens idealny.|Fakt sam często powtarzam, że muzyka a szczególnie schematy gitarowe mają dużo z matematyki. Jednak muzyka to”sztuka”, która wymaga zupełnie innego podejścia do nauczania i uczenia się. W następnych artykułach skupimy się bardziej na praktycznych przykładach.

pozdrawiamy

www.igragitara.com

Jeden komentarz jak do tej pory.

  1. Wojtek
    Odpowiedz

    Dawid zgadza się zabawa zabawa nauka przez zabawę daje najlepsze rezultaty, zabawa w łapanie much i innych zwierzaków. W swoim życiu stosuje też tworzenie widowni z pluszaków i nagrody za systematyczność, za poszczególne zadania w zabawie itd. Świetny blok👍

Napisz komentarz