LEKCJA 2 – Strojenie Gitary

Nauka jak nastroić gitarę to umiejętność jak każda inna na gitarze. Potrzeba czasu aby dojść do wprawy.

Gorąco polecam dla początkujących gitarzystów, aby kupić sobie tuner – Dużo lepiej się gra i ćwiczy , gdy gitara stroi i faktycznie brzmi – warte wydania kilku złotych.
Nie będę rekomendował żadnej firmy , gdyż uważam, że jest to urządzenie typowo praktyczne . Do porównań zapraszam na strony sklepów muzycznych
Istnieje kilka metod strojenia gitary do siebie – Technika 5 progu lub flażoletów – to bardziej zaawansowane metody, które zobaczysz w tej lekcji

Ale na początek wystarczy użyć dźwięków poniżej z naszego kursu gry na gitarę – Zaczynamy od najcieńszej struny E i kolejne H, G , D, A ,E Wystarczy porostu odtworzyć poniższy darmowy tuner online poniżej – następnie odtworzyć ten dźwięk na gitarze. Potem poruszając kołkiem do strojenia – dokręcając w górę lub odkręcając w dół do momentu gdy dźwięk będzie brzmiał tak samo jak mp3. Zalecam korzystać z opcji tune by ear- czyli za pomocą słuchu, gdyż z każdym strojeniem ćwiczymy słuch.

Może wydawać się trochę skomplikowane, ale wkrótce będzie to proste! Będziesz musiał słuchać i oceniać, czy dźwięk jest wyższy lub niższy od mp3 . Jeśli masz problem, spróbuj śpiewać ten sam dźwięk ze struny gitarowej, a następnie spróbuj zaśpiewać dźwięk z mp3 poniżej danej struny. To powinno Ci pomóc stwierdzić , czy dźwięk jest za wysoko czy za nisko i w jakim kierunku dostroić gitare.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.