Odpowiednie ustawienie ciała i dłoni to super ważna sprawa nie tylko ze względu na możliwości , ale również zdrowie To co znajdziesz w tej lekcji naszego kursu gry na gitarę:

– Pozycja klasyczna/ rockowa – zalety wady rekomendacje

– Prawidłowe ustawienie lewej ręki- Palce prostopadle do gryfu plus dociskanie jak najbliżej progu – powoduje to nie tylko ,że dociska się łatwiej ale również ma wpływ na brzmienie. Proszę wykonuj regularnie ćwiczenie, które zobaczysz w tym video. Na lewej ręce nie może być paznokci !! Dodatkowo miej pewność, że lewa ręka nie podtrzymuje gitary – ma skupic się jednynie na dociskaniu dźwięków.

– Prawa ręka – prawidłowe ustawienie patrz video – jak trzymać piórko lub jak wydobyć fajny dźwięk dźwięk za pomocą paznokci – patrz dokument prawidłowe opiłowanie paznokci!

– Ustawienie paska ( opcjonalnie)- Ogólna zasada Gitara powinna przylegać tak samo i być na tej samej wysokości jak siedzisz i stoisz.

Na koniec pamiętaj o ciągłym rozluźnianiu ciała nie spinaj się – jak zauważysz później szczególnie przy trudniejszych układach jest taka tendencja ( polecam obserwowanie siebie w lustrze podczas ćwiczeń) Dodatkowo kup sobie stojak na nuty, tabulatury. Szkoda szyi, pleców i oczu na odwracanie się czy patrzenie na notacje z krzesła.

Napisz komentarz